Kontakt



Webbansvarig:

Florence Eberhardt, Bromölla kommun

0456-82 21 22 florence.eberhardt@bromolla.se


Kontaktpersoner

STYRELSE


Ordinarie


Ordförande, Agne Andersson, agne.andersson@osby.se

Vice ordförande, Dany Rezadosst Mårtensson, dany.rezadosstmartensson@politik.bromolla.se

Frederik Treschow, frederik@karsholm.se

Sven Almer, salmer@nordanvik.se

Ove Ohlson, ove.ohlson@live.se

Kassör, Magnus Björkhem, magnus.bjorkhem@gmail.com

Stefan Gabrielsson, stefan.b.gabrielsson@telia.com

Ola Bengtsson, ola.bengtsson@oktv.se

Mats Blissing, mats.blissing@hotmail.se


Ersättare


Karin Ralsgård, karin.ralsgard@yahoo.se

Ola Petersson, ola.petersson@storaenso.com

Ulf Holmén, ulf.p.holmen@gmail.com


Till vattenrådet adjungerad sekreterare

Florence Eberhardt, florence.eberhardt@bromolla.se, 0456-82 21 22


Beredningsgruppen, adjungerade tjänstemän

Länsstyrelsen Skåne, Marie Eriksson, Marie.M.Eriksson@lansstyrelsen.se

Bromölla kommun, Florence Eberhardt, florence.eberhardt@bromolla.se

Kristianstad kommun, Ulrika Hedlund, ulrika.hedlund@kristianstad.se

Olofströms kommun, Eva Johansson, eva.johansson@olofstrom.se

Älmhults kommun, Cecilia Axelsson, cecilia.axelsson@almhult.se

Östra Göinge kommun, Andrea Raivander, andrea.raivander@ostragoinge.se

Sölvesborgs kommun, Helen Gårner, helen.garner@solvesborg.se


Projekt Rädda Immeln

Andréa Raivander, andrea.raivander@ostragoinge.se, 044-775 60 60

Agne Andersson, agne.andersson@osby.se, 070-931 80 78






_________________________________________________________


MEDLEMMAR


Brodde Almer                               

Bromölla Energi & Vatten AB       

Bromölla kommun                                     

CEJN AB                                       

Filip Nilsson                                 

Föreningen Humleslingan             

Holjeåns FVO                               

Härlunda FVO                               

Ifö Sanitär AB                               

Immelns FVOF                               

Ivö Kungsgårds jordbruksbolag

Ivö och Weile Sjöars Sjösänkningsbolag                       

Ivösjökommittén                           

Ivösjöns FVF                                 

Ivösjöns FVO                               

Karsholms gods AB                       

Kiabygården                                 

Kristianstads kommun   

LRF Broby Knislinge                         

LRF Bromölla                                 

LRF Kristianstad                           

LRF Näsum                                   

LRF Olofström                               

LRF Osby                                     

LRF Södra Villand                         

Mathias Åkesson                           

Naturskyddsföreningen i Kristianstad/Bromölla                               

Naturskyddsföreningen i Olofström                                     

Nordöstra Skånes Fågelklubb       

Olofströms kommun                     

Olofströms Kraft AB                     

Oppmanna FVO                             

Oppmanna sjösänkningsbolag

Oppmanna Vånga Bygderåd       

Oppmanna Vånga Hembygdsförening

Osby kommun                             

Seth Nilsson                                 

Siggaboda damm

Skräbeåns FVF                             

Skräbeåns vattenvårdskommitté   

Stora Enso Nymölla AB                 

SYNLAB AB

Södra Skog                                                   

Sölvesborgs kommun

Tingsryds kommun                       

Tommy Åkesson                           

Trolle Ljungby AB                         

Älmhults kommun                         

Örkeneds FVO                             

Östra Göinge kommun




FVO = fiskevårdsområde

FVF = fiskevårdsförening